ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6834705
*
nr 683 4705
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 105
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 februari 2011
kl 18:20:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 16:56:45
1
1.400 kr
27/2 15:54:29
2
750 kr
27/2 15:54:48
2
850 kr
27/2 15:55:03
2
950 kr
27/2 15:55:17
2
1.100 kr
28/2 17:21:40
3
1.300 kr
28/2 17:26:08
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 683 4705
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 105
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 16:56:45 | 1 | 1.400 kr |
27/2 15:54:29 | 2 | 750 kr |
27/2 15:54:48 | 2 | 850 kr |
27/2 15:55:03 | 2 | 950 kr |
27/2 15:55:17 | 2 | 1.100 kr |
28/2 17:21:40 | 3 | 1.300 kr |
28/2 17:26:08 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23